Otevírací doba

Pondělí - Pátek

Třída Tomáše Bati 87

Zlín, 760 01

Dřevěný psací stůl

Psací stůl

Dřevěný psací stůl je centrem nejen každé domácí pracovny, ale je potřený i do každé kanceláře nebo dětského pokoje. V každém případě je důležité, aby byl psací stůl pohodlný, poskytoval dostatek prostoru a byl praktický.

Dřevěný stůl

Psací
stůl

Vyrobíme vám dřevěný psací stůl vámi zvoleného typu, našeho vlastního designu a odpovídající barvy.

Znáte to sami – domácí úkoly dětí, učení, nedodělaná práce, kterou si nosíte domů nebo rovnou homeoffice, surfování na internetu a mnoho, mnoho dalšího. Je tolik věcí, u kterých potřebujete využít psací stůl. Jak si ale vybrat ten nejlepší dřevěný psací stůl, jaké rozměry a tvar zvolit a z jakého dřeva si jej nechat vyrobit?

Výrobě dřevěných psacích a pracovních stolů se věnujeme už nějaký ten pátek, umíme dobře odhadnout potřeby zákazníka a v návaznosti na to mu doporučit pro něj nejvhodnější typ dřevěného psacího stolu.

Výběr psacího stolu
Psací stůl by měl být umístěný tak, aby byl co nejblíže oknu a tím pádem na desku pracovního stolu dopadalo co nejvíce přirozeného světla.

Za jakým účelem budete nejčastěji psací stůl používat? Budete mít na něm monitor stolního počítače? Nebo na něm čas od času rozděláte přenosný notebook? Každý typ stolu má svá specifika a důležitá je i jeho ergonomie.
Co se týče výšky dřevěného psacího stolu, stačí se řídit jednoduchým pravidlem. Když se k němu posadíte a opřete předloktí o desku, ruce by měly svírat pravý úhel. A to stejné platí i o kolenech a kyčelních kloubech.
Samozřejmostí při výběru vhodného dřevěného psacího stolu je i kvalitní a pohodlná židle určená k pracovnímu stolu. Výběr na internetu je široký, není však od věci si zajít přímo do kamenného obchodu a sezení na židli si vyzkoušet naživo.

Chcete originální stůl?

Co takhle třeba stůl z kořene stromu? Nejčastěji se vyrábí z exotického teakového dřeva a uchvátí svým jedinečným designem. Jde o luxusní designový kousek, který oživí váš interiér.
Psací stůl pro vás můžeme vyrobit také v kombinaci dřeva a skla. Tvrzené sklo je nádherné na pohled, leskne se a má dokonale hladký povrch. Působí čistým a estetickým dojmem.

Velikost psacího stolu

Většina lidí samozřejmě rozměry psacího stolu přizpůsobuje prostorů ve svém bytě nebo v daném pokoji.

Není výjimkou, že psacích stolů bývá v domě nebo v bytě vícero, často mívá každý člen rodiny svůj vlastní.

Vždy záleží, kolik času u svého psacího stolu strávíte. Pokud jste většinu času v kanceláři a pracovní stůl doma nejspíše budete používat minimálně, zřejmě vám stačí menší rozměry.

A z jakého dřeva psací stoly vyrábíme?

Současná doba přeje trendům výroby dřevěných psacích stolů z dubového masívního dřeva, případně ze dřeva bukového. Dubový masív má spoustu výborných vlastností, je pevné a stále, ale příjemné na dotek a komfortní pro klouby. V případě dubu navíc nemusíte zůstávat u přírodního odstínu. Dubové i bukové dřevo můžete namořit do tmavé i světlé barvy.
V nabídce najdete také psací stoly ze smrku, ty mají retro až starožitný nádech. Povrchové úpravy dřevěných psacích stolů se provádějí voskováním nebo olejem, výjimečně i lakem na dřevo.

Na pracovní stůl by se vám ale nejenom měly vejít veškeré potřebné pomůcky, ale také by mělo zbýt dostatek prostoru pro jistou volnost pohybu. Váš monitor by měl být od očí vzdálen cca 60 centimetrů. Ideální je šířka stolu okolo 160 centimetrů s hloubkou 80 centimetrů, ale pokud bydlíte v menším bytě nebo zkrátka váš pokoj nenabízí takové prostory, postačí i stůl o šířce 120 centimetrů.

Například u dětského psacího stolu platí, že čím více prostoru, tím lépe, neboť děti většinou k plnění svých úkolů potřebují spoustu věcí, zatímco řadě dospělých většinou stačí k práci počítač nebo notebook.

Jak přežít homeoffice? Jedině s kvalitním dřevěným psacím stolem!

Jak nám ukázal rok 2020, v domácím prostředí budeme trávit více a více času. A pro několikahodinovou práci je potřeba odpovídající prostředí, které si nejlépe zabezpečíte kvalitním psacím stolem.

Psací stůl pro práci doma v obýváku, ložnici nebo pracovně by vás měl těšit v prvé řadě svým užitkem, aby se vám ale co nejlépe pracovala, měl by se vám také líbit. Komfort a dostatečný prostor je pro práci z domu stěžejní.
Mnoho lidí ocení kvalitu, přece jen pokud už investují do psacího stolu, chtějí, aby jim sloužil velkou spoustu let. Neměnnost, stálost a výdrž zaručí masívní dřevo. Psací stůl z masivního dřeva bývá za vyšší cenu, která se však s léty vyplácí.
Pokud chcete investovat do psacího stolu podstatně méně, v nabídce jsou i psací stoly z dýhy a dřevotřísky, dřevotřísky a lamina a z dalších materiálů. Výjimečně najdete i psací stolky z kovu nebo ze skla, většina lidí však upřednostňuje klasiku v podobě dřevěného psacího stolu. Dřevo jakožto přírodní materiál je přece jen na dotek oproti takovému sklu měkčí, příjemnější a hřejivé.

Psací a pracovní stůl na míru?
Přejete si psací stůl na míru do vašeho pokoje nebo jako součást sady nábytku? Ozvěte se nám! Vyrobíme vám dřevěný psací stůl vámi zvoleného typu, našeho vlastního designu a odpovídající barvy. Kontaktujte nás, rádi vám připravíme návrh i vizualizaci!


Jaké psací stoly nabízíme?


Dřevěný psací stůl do ložnice
Dřevěný psací stůl do obýváku
Dřevěný psací stůl do pracovny
Dřevěný psací stůl do dětského pokoje
Rohové psací stoly
PC psací stoly
Přes stoly jsme tady my!
Psací
Stůl

Dřevěný
pracovní stůl

Dřevěný pracovní stůl je nejlepší umístit co nejblíže oknu tak, abyste si při psaní nestínili nebo aby přímé sluneční světlo nedopadalo přímo na monitor vašeho počítače. Mnoho lidí je přesvědčeno, že dřevěný psací stůl se musí nutně umístit ke zdi, pokud však váš pokoj nabízí dostatek prostoru, psací stůl můžete umístit i do prostoru. Psací stůl je možné po domluvě také zakomponovat do zbylé nábytkové sestavy, v případě přání sladíme materiál a odstín, ze kterého dřevěný psací stůl vyrobíme, se zbytkem nábytku v pokoji nebo pracovně.

Rohový
psací stůl

Možností a designů rohových dřevěných psacích stolů je opravdu mnoho. Rohové stoly často nabízejí větší množství úložného prostoru. Dřevěné rohové stoly kromě toho, že dobře vypadají, umí i šikovně šetřit místem a chytře využít prostor. Rohový stůl nabízí větší odkládací plochu. Hitem poslední doby jsou psací stolky s nástavcem, který vyklopíte v době, kdy stůl budete aktivně využívat, následně vše složíte do původní podoby a v pokoji bude opět více prostoru.

Dětský
psací stůl

Rodiče často pořizují první dětský psací stůl s nástupem do první třídy, kdy se počítá s tím, že dítě bude mít na doma úkoly, které bude potřeba někde vypracovat. Vyberte si takový psací stůl, který vašemu dítku vydrží nejlépe až do maturity. Kvalitní masívní dřevěný stůl je odolný vůči poškození, deska je pevná a tvrdá a oproti překližce mnohem vhodnější pro psaní, kreslení i psaní na klávesnici. Ke dřevěnému psacímu stolu se hodí také spolehlivá židle, která podpoří dobré držení těla dítěte a zajistí mu pohodlí při plnění úkolů. Dítě by mělo mít při práci u psacího stolu nohy na zemi, neměly by mu vlát ve vzduchu.

Stůl
pod PC

Počítačový stůl má na rozdíl od klasického dřevěného psacího důležitý prvek – a tím je vysouvací prostor pro klávesnici. Kromě toho dřevěný psací stůl určený pro počítač mívá i zásuvku, prostor pro kabely, prostor pro harddisk počítače a vyvýšenou poličku pro monitor. Na pracovní stůl pro užívání výhradně pod notebook nejspíš nebudete mít tak náročné požadavky, nicméně prostor pro klávesnici nebo otvory pro kabely a zásuvka pro napájení ze sítě se vám budou hodit každopádně. Moderní počítačový stůl z masívu je kus nábytku, který bude hojně a často využívaný, tak si na jeho výběru dejte řádně záležet. Kvalitní dřevo, dobré zpracování a v neposlední řadě také design, který se vám jen tak neomrzí.